Матеріал «Cordura»: домисли та факти
Матеріал «Cordura»: домисли та факти
Нерідко на тематичних форумах та в соціальних мережах між опонентами відбуваються жорсткі суперечки щодо «Кордури». Воно й не дивно, адже з моменту початку бойових дій на Сході нашої країни, фірми, що виготовляють підсумки, кобури, рюкзаки, бронежилети стали з’являтись, як гриби після дощу. Весело і одночасно сумно (дуже прикро за наших воїнів і волонтерів, які нерідко натикаються на відверті підробки і просто неякісну продукцію) чути такі фрази - «наша «кордура» краще, ніж у ...», «ми шиємо свої вироби з ОРИГІНАЛЬНОЇ дюпонтовської кордури» і т.п. Ми розуміємо, що подібні заяви - не більше ніж піар хід, причому не дуже вдалий, і тому вирішили освітити достовірні відомості про цей матеріал, в зручній для сприйняття формі «питання-відповідь». Сподіваємося, що Ви знайдете для себе масу корисної інформації з цього матеріалу.
Коли і де був розроблений матеріал «Кордура»?
На початку минулого століття групою дослідників DuPont абсолютно випадково був винайдений новий матеріал - нейлон (поліамід). У всьому світі високо оцінили характеристики нового матеріалу і повсюдно почали шити з нього куртки, комбінезони, гірськолижні костюми, армійське спорядження і т.п. Але ні в якому разі не варто ототожнювати поняття «нейлон» і «кордура», оскільки нитки особливої конструкції, що використовуються для створення останньої, в 4 рази міцніше поліамідних.
DuPont - хімічний гігант, в діяльність якого не входило виробництво ниток, і вже тим більше, тканини Cordura. Основна спеціалізація компанії - виробництво високоякісної спеціальної сировини. У той же час, втрачати свою вигоду від винаходу було б нерозумно, тому розробка була запатентована, а ліцензія на виробництво передана підрозділу американського хімічного концерну Koch Industries - Invista. Тому, коли Ви чуєте про «дюпонтовську» кордуру, Вас або цілеспрямовано намагаються ввести в оману, або опонент сам недосвідчений у цьому питанні.
Чи входять до складу «Кордури» натуральні волокна?
Технологи компанії Invista, після отримання ліцензії на виробництво матеріалу Cordura, розробили особливий тип плетіння ниток з можливістю додавання до 10% бавовни. Таким чином вдалось поліпшити зовнішній вигляд матеріалу, надати його поверхні легку ворсистість, яка робить більш приємними тактильні відчуття.
В процесі виробництва тканина обробляється в кілька етапів, що робить зовнішнє покриття якісним і довговічним. Спеціальні просочення дозволяють забезпечити відмінні водовідштовхувальні властивості. Останнім часом, для просочення матеріалу активно застосовується особливий хімічний склад «IRR», який робить вироби з Кордури невиразними при спостереженні з використанням приладів нічного бачення.
Чи підходить «Кордура» для пошиття військового одягу для наших широт?
Тканина Cordura має цілий ряд просочень і покриттів в залежності від технічних вимог, що висуваються замовником. Спорядження з матеріалу «Кордура» володіє всіма якостями, актуальними для продукції даного сегменту, і заслужено користується високою популярністю серед військових. Для пошиття одягу і спорядження застосовують тканину «Кордура» щільністю від 100 до 1000 Den.
Чи можна придбати тканину Cordura з рук?
Тканина «Кордура» виготовляється лише на декількох фабриках в світі. Вартість її виготовлення досить висока, тому «про запас» на складах її ніколи не запасають. Виготовляють тканину в основному під замовлення. Як правило, в нашу країну матеріал ввозиться партіями від 2 кілометрів в одному кольору. При замовленні такої сировини, в представництвах американської компанії виробнику необхідно заповнити анкету, в якій вказується колір, щільність, тип просочення, аж до кількостей виробів, які замовник планує відшити з отриманого матеріалу. До замовлення виробник додає вшивні та картонні етикетки «Cordura».
Якщо вам пропонують «з рук» або в інтернет-магазині придбати тканину CORDURA® за дуже привабливою ціною і в малих об’ємах, вам в 100% випадків хочуть «впарити» підробку. Можливо, матеріал буде високої якості, але в більшості випадків він практично не має тих властивостей, характерних для оригінальної продукції.
Яка «Кордура» «справжня»?
Сьогодні на ринку можливо зустріти продукцію з аналогічних матеріалів, які, однак, істотно поступаються в якості оригінальній CORDURA®. Наприклад, деякі фабрики з виробництва тканин, «грішать» виготовленням продукції з сировини, яка не має відношення до оригінальної, від американського виробника. Таким чином, нерідко зустрічаються вироби з матеріалу Сodra, який виробляється в Кореї, і, не дивлячись на таку співзвучність назв, до справжньої CORDURA® не має ніякого відношення.
Нерідко за «Кордуру» видають всілякі різновиди тканини Оксфорд. У Китаї, наприклад, кілометрами виробляють матеріал Oxford 900D PVC, який являє собою поліамідну тканину полотняного переплетіння просочену водовідштовхувальним полівінілхлоридним (PVC) складом.
Клієнти нашого віртуального військторгу нерідко цікавляться матеріалом, який ми використовуємо для пошиття чохлів для бронежилетів, тактичного спорядження, сумок і рюкзаків. В основному, звичайно, інтерес викликають експлуатаційні характеристики, правила догляду, справжність матеріалу. У цій статті ми вирішили розвіяти всі сумніви шанувальників нашого бренду. Українська компанія Velmet Armor System дотримується високих європейських стандартів якості. Для пошиття військового спорядження ми використовуємо виключно матеріал CORDURA® від всесвітньо відомого виробника Invista, і готові гарантувати високу якість всієї продукції.