• 0

Текстильні застібки Velcro

VELMET Текстильні застібки Velcro

Технічний прогрес не стоїть на місці, і щодня в світі відбуваються різноманітні відкриття в тій чи іншій сфері людської діяльності. Якісь винаходи приживаються відразу, інші довгий час залишаються незатребуваними. Текстильна застібка - інновація, яка стала проривом в швейної та взуттєвої індустрії XX століття. Раніше для фіксації елементів одягу і взуття використовувалися блискавки, гачки, гудзики, різні види шнурівки, які далеко не завжди відрізнялися зручністю і практичністю.

Прогресивний винахід швейцарського конструктора

Історія винаходу текстильних застібок йде корінням в середину минулого століття, коли швейцарському інженеру Жоржу Местраль прийшла в голову думка розглянути в мікроскоп головку будяка. Багаторазове збільшення дозволило вченому побачити мініатюрні «гачки», якими рослина чіпляється за шерсть тварин.

Вивчивши властивості «липучки», яка так докучала його псу під час прогулянок, винахідник задумався над можливістю використовувати це біометричну властивість для отримання практичної користі. Кілька років Местраль йшов до свого відкриття, якому передувало безліч спроб і помилок. В результаті, в 1955 році інженер отримав патент на свій винахід - текстильну застібку з нейлону, яка до теперішнього часу активно застосовується в багатьох галузях промисловості і народного господарства.

Як це працює?

В основі технології виробництва текстильних застібок лежить принцип, виведений в результаті спостереження за живою природою. Суцвіття будяків є кулясті кошики в «обгортці», поверхня якої вкрита безліччю мікроскопічних гачків.

Жорж Местраль помітив це властивість рослини і створив принципово новий вид застібок, що складається з двох стрічок. Ефект «прилипання» досягається за рахунок зачеплення мікрогачків за мікропетлі. В результаті утворюється досить міцне з'єднання, яке є одним з найбільш вдалих прикладів біоміметрики.

Неймовірно, але факт! Різновид застібки «будяків» з найбільшим зусиллям відриву розміром 5-6 см здатна витримувати вагу дорослої людини (за умови рівномірного розподілу навантаження).

Щоб швидко роз'єднати частини текстильної застібки, слід рухатися як при відривання скотчу - починаючи від вільного краю. У стандартах такі дії іменуються розшаруванням. Текстильні застібки в промислових умовах виробляють з нейлону, оскільки структура цього матеріалу вважається найбільш вдалою для «витягування» мікрогачків. При цьому «ворсиста» частина може являти собою тканинне, трикотажне, в'язане полотно.

Чому Velcro?

Текстильні застібки досить часто називають velcro (велкро), стрічка-контакт, hook & loop, touch fastener (застібка торкання), липучка і т. П. Насправді найменування «Velcro» є зареєстрованим в 1961 році товарним знаком виробника, якому одним з перших вдалося запустити промислове виробництво текстильних застібок. Сьогодні компанія поставляє свою продукцію в багато країн і впевнено утримує позиції лідера ринку. Незмінно висока якість, різноманітність товарних позицій, постійне оновлення каталогу продукції - секрет успіху цього бренду.

Застібка Dual Lock (зареєстрований товарний знак компанії 3М) за своїми властивостями і принципом дії схожа з Velcro-липучками. Зчеплення двох елементів відбувається за принципом «грибок-грибок». На внутрішній частині обох стрічок розміщені мініатюрні пластикові штирі грибообразної форми, які «чіпляються» один за одного. Поряд з численними достоїнствами у цього виду застібок є один істотний недолік - відсутність гнучкості. Елементи dual lock більше застосовуються в будівельній галузі, а також при реалізації інтер'єрних рішень, коли до стін приміщення необхідно прикріпити не важкі предмети.

Основні різновиди текстильних застібок- «липучок» і область їх застосування

Текстильні застібки компанії Velcro і інших виробників активно застосовуються у швейній та взуттєвій промисловості, медицині, будівництві, авіації, космонавтиці. «Липучки» вже давно міцно увійшли в наш побут і є звичною деталлю в дизайні повсякденного одягу і взуття.

М'які стрічки і панелі Велкро прекрасно підходять для оснащення вигнутих поверхонь. Чи не становить складності і кріплення елементів в місцях згинів. В даний час на ринку зустрічаються такі різновиди «липучок»:

  •         Пришиваючі - найбільш затребувані серед споживачів. Розрізняюцься за розмірами, щільності нейлонової основи, здатності навантаження, розташуванню гачковою і ворсистою частини. Наприклад, на застібках кільцевого типу обидва елементи розміщуються на поверхні однієї стрічки.
  •        Самоклеючі - мають спеціальну клейку основу.
  •        Для гарячого кріплення - фіксуються до тканини за допомогою праски.
  •        Спеціальні (інтер'єрні велкро та ін.).
  •        Металеві «липучки» - застосовуються в будівельній галузі, витримують навантаження до 35 тонн на 1 квадратний метр!

При кріпленні велкро-панелей до тканини за допомогою нитяних швів, не рекомендується перетинати робочу поверхню шовними лініями, якщо зниження здатності навантаження не передбачено в технологічних вимогах.

Цікаво знати! Велкро-панелі активно використовуються на Міжнародній космічній станції. В умовах невагомості досить складно зафіксувати ті чи інші предмети, але вихід був знайдений. Стіни відсіків станції обклеєні «пухнастими» елементами, а на інструментах, канцелярському приладді і інших використовуваних персоналом предметах за допомогою липкої підкладки закріплені елементи з «гачками».

Текстильні застібки у вигляді стрічок різної ширини в багатьох випадках виступають як гідна альтернатива блискавок і гудзиків. Найбільш затребуваними вважаються елементи з шириною 20, 25, 30, 50, 100 мм.

Використання текстильних Velcro-липучок при пошитті тактичної одягу і спорядження

Текстильні застібки активно застосовуються при пошитті армійської форми, тактичного спорядження і аксесуарів. Такі елементи здатні забезпечити:

  •         Швидке регулювання положення розвантажувальних систем, плитоносок, пов'язках платформ, РПС.
  •         Надійна фіксація закриває клапана підсумків, кишень рюкзаків, відділень EDC-сумок, органайзерів і т. п.
  •         Кріплення до компонентів тактичної екіпіровки спеціальних відзнак і т. п.

Текстильні застібки здатні витримувати значні навантаження і демонструють високі показники стійкості на розрив, мінімізують навантаження на матеріал в місцях кріплення, що запобігає деформації тканої основи. Гнучкі стрічки не заважають рухам, що робить їх вдалим рішенням для оснащення спорядження і одягу, які використовуються в польових умовах, при виконанні тактовних і бойових завдань. Відкриття / закриття текстильної застібки займає частки секунди, що в екстремальних і наближених до екстремальних ситуаціях стає особливо актуальним.

 

Оригінальні липучки Velcro, які ми застосовуємо при виробництві тактичної одягу і спорядження, елементів модульних систем, плитоносок, сумок і рюкзаків, відрізняються зносостійкістю, надійністю, відсутністю заводського браку (фірма дорожить своєю репутацією і піддає текстильну фурнітуру суворому контролю на всіх етапах виробництва). Купуючи вироби від українського бренду Velmet Armor System, ви можете бути впевнені в відмінній якості матеріалів і точності дотримання технології пошиття. При цьому, вартість нашої продукції нижче, ніж у імпортних аналогів, і доступна для широкого кола споживачів!

Velmet опубликовано Velmet