Facebook Pixel
0

Модульна система кріплення спорядження MOLLE (PALS)

VELMET Модульна система кріплення спорядження MOLLE (PALS)

В описах тактичного спорядження, плитоносок, армійської уніформи досить часто зустрічається абревіатура MOLLE, якої, в свою чергу підміняється маловідома у нас, але активно застосовується в Америці і країнах Європи - PALS. В результаті, при виборі тактичного спорядження іноді виникає плутанина, яку ми вирішили прояснити, по поличках розклавши відомості про одну з кращих в своєму класі модульною системою.

Комплект спорядження MOLLE - американська ідея застосування PALS

Абревіатура MOLLE дослівно розшифровується як: MO dular L ightweight L oad-carrying E quipment. Так називається комплект спорядження, розроблений американськими фахівцями для армії США.

Перша модель з часом допрацьовувалася, поліпшувалися її споживчі характеристики, так ми приходимо до розуміння того, чому в описах армійського спорядження на західних сайтах досить часто можна зустріти згадки про I і II покоління.

Але не будемо заглиблюватися в історію створення та застосування американського комплекту армійського спорядження, а повернемося до PALS. Абревіатура розшифровується так: P ouch A ttachment L adder S ystem.

PALS – класика мілітарі жанру

Розміри PALS тісно пов'язані з англійською системою міри і ваги, яка також активно застосовується в США. Ширина стропи по стандартам PALS дорівнює 1 дюйму, а відступ між швами - 1,5 дюйма.

Проектування в дюймах для всіх, кому більш звична метрична система, заняття не просте і абсолютно себе не виправдовує (різниця, яка простежується на рівні технологічних допусків, не настільки істотна). Тому будемо виходити з того, що дюйм дорівнює 25 мм (точна міра - 25,4 мм).

Що стосується ширини кроку, то виробники нерідко відходять від загальноприйнятого стандарту. Так, якщо ближче придивитися до виробів зарубіжних і українських брендів, які застосовують при створенні тактичної екіпіровки і армійської уніформи PALS, можна звернути увагу, що ширина кроку коливається в межах 35-37 мм, що абсолютно не позначається на ефективності модульної системи. Можливість змінити вихідні стандарти без шкоди надійності і функціональності вироби говорить про гідну стійкості PALS.

Стропа - 25-25,4 мм

Проміжок - 25 мм

Комірка - 35-38,1.

Важливо! Для надійної фіксації тактичного спорядження на платформі має бути не менше 2-х строп. При наявності однієї стропи Підсумок стандартного типу можна хіба тільки підвісити, але про надійність такого кріплення говорити не доводиться.

Рис.1 Схема панелі PALS

Аналоги PALS

Класичні панелі PALS - еталонний стандарт для розробників тактичного одягу і спорядження. Бажаючи поліпшити і розширити функціонал своїх виробів, виробники періодично відходять від загальноприйнятих стандартів і створюють власні варіанти модульних панелей. Наскільки вдалими виявилися їх спроби - вирішувати споживачам, ми лише коротко розглянемо основні конструктивні особливості відомих аналогів PALS.

MALICE

Стропа - 25-25,4 мм

Проміжок - не передбачений.

Комірка - 35-38,1 мм

MALICE - дітище конструкторів фірми Tactical Taylor. За задумом розробників, по периметру платформи повинні розташовуватися три стропи. Цей варіант вважається найбільш зручним для промислового виробництва. Експерти галузі відзначають, що на платформі з кріпильними елементами MALICE спорядження позиціонується точніше, ніж при оснащенні виробу класичним варіантом PALS. Система дозволяє зручно і надійно закріпити спорядження ALICE.

Рис.2 Схема панелі MALICE

MTS и MTS-Plus-Fixierungen

Стропа - 24 мм

Проміжок - 5 мм

Комірка - 60 мм

Прошивка - «шахова».

Модульна система від бренду Tasmanian Tiger, головною особливістю якої є виконання поперечних швів в шаховому порядку. За задумом конструкторів, така система повинна була істотно спростити протягування кліпси за рахунок збільшення ширини комірок. Але, більш рання версія MTS не сумісна з елементами класичної PALS, тому сьогодні вироби бренду оснащуються MTS - MTS-Plus-Fixierungen. Відмінності між ними чітко простежуються на схемі.

Рис.3 (Зверху) Схема старої версії панелі MTS

Рис.4 (Знизу) Схема нової версії панелі MTS - MTS-Plus-Fixierungen

УМТБС

Стропа - 25 мм

Проміжок - 30 мм

Комірка - 35 мм

УМТБС - універсальний варіант модульної транспортно-бойової системи, створений російськими конструкторами. Росіяни спробували створити власну копію PALS, яка б не вимагала ліцензування. На думку експертів галузі, версія вийшла не зовсім вдалою, оскільки творці не спромоглися доповнити успадковані переваги оригіналу власними принципово новими рішеннями. Та й сумісність з класичною PALS на практиці виявилася лише умовною.

Рис.5 УМТБС

idZ и IdZ-ES

Абревіатура IdZ з'явилася як скорочене від Infanterist der Zukunft (комплект індивідуальної екіпіровки військовослужбовця). Про конкретний назві аналога PALS в даному випадку говорити не доводиться, тому залишається використовувати найменування idZ (за аналогією з американською модульною системою MOLLE).

При створенні нового комплекту екіпіровки розробники відійшли від початкового варіанта idZ. «Зелене світло» отримала панель IdZ-ES (практично ідентична класичним елементам PALS).

Тактичний жилет IdZ (перше покоління) обшитий кріпильними елементами idZ. Формально до переваг реалізації такого технологічного рішення можна віднести можливість поперечного кріплення підсумків. За підсумком, конструкція вийшла дуже складною в експлуатації і практично несумісною з іншими варіантами платформ, що автоматично звело нанівець всі старання виробника і актуальність цього опціонного елемента конструкції тактичного жилета.

На зміну першій, що не прижилася в глобальному плані, версії idZ прийшли елементи системи IdZ-ES, які своїми основними параметрами подібні з PALS, але розробники, все ж, внесли в конструкцію еталонної модульної платформи дещо своє. В системі IdZ-ES поперечні стропи сплетені безпосередньо зі стрічкою основою. Остання нашивається безпосередньо на спорядження.

Прим. Поперечні стропи класичної PALS пришиваються відразу до елементу спорядження.

На зображенні чітко видно, яким чином стропа по центру з'єднана зі стрічкою-основою. Стропи виконані з кроком комірки 35 мм і відступом на плетений «шов» 5 мм.

Рис.6 Схема панелі idZ першого покоління

VooDoo Tactical system

Власної назви у цього варіанту PALS немає, тому також розглядаємо його по виробнику - VooDoo Tactical system. Точні відомості про кріпильну систему відсутні, тому судити про особливості елемента можна лише за доступними в мережі знімкам.

Існує 2 версії системи, які сумісні з підсумками PALS. Ключова відмінність цього аналога класичної системи полягає в можливості фіксації підсумків під кутом, що забезпечує зручність експлуатації спорядження в певних умовах. Але, варто враховувати той факт, що не під кутом тактичне спорядження закріпити не вийде. Це головний недолік розглянутого зразка.

Панелі від VooDoo Tactical system вимагають більшого обсягу матеріалу і наявності певних навичок у конструкторів і працівників швейного цеху.

Рис.7 Схема панелі VooDoo Tactical system першого покоління

FirstSpear 6/12

Система FirstSpear 6/12 від розробників бренду Kovac - дуже незвичайний аналог PALS. Для кріплення PALS-підсумків в основі з міцного полімеру виконані прорізи, що відповідають ширині строп додаткового спорядження.

Таке рішення істотно спрощує і прискорює виробничий процес, але вимагає використання спеціального матеріалу, довговічність якого на практиці поки не підтверджена. У експертів галузі є великі сумніви, що цей варіант згодом змінить статус «інновація» на «стандарт». Цілком можливо, що результати експериментів Kovac стануть основою для створення більш досконалого аналога PALS.

Рис.8 Схема панелі 6/12

MOLLEminus

Система MOLLEminus - версія PALS від компанії Blue Force Gear, конструктивно схожа з панеллю FirstSpear 6/12, але відрізняється більш широкими прорізами в матеріалі.

На зображенні видно, що верхній і нижній блок прорізів виконані як на панелі FirstSpear 6/12. Ймовірно, розробники Blue Force Gear використовували такий прийом (збільшення ширини прорізів), щоб обійти патент. Варто також відзначити поліпшення вентиляції і прискорення виробництва за рахунок скорочення обсягів швейної роботи (грудна частина практично повністю вирізається, без потреби виконання додаткових швів).

Швидше за все, виворітна частина полотна доповнена ущільнювачем, фіксується за рахунок клейових «швів».

Рис.9 Схема панелі MOLLEminus

Точні розміри по фотографії визначити проблематично. Але можна припустити, що висота осередків в принципі не може бути менше 1 дюйма (26 мм).

На плечових подушках виконані прорізи з рівною шириною сторони, а планка по ширині ідентична з прорізом.

Рис.10 Схема осередків MOLLEminus з плечових лямок

Теоретично розробка може бути використана при створенні будь-якого спорядження, в тому числі виступати в форм-факторі панелей, нашитих поверх матеріалу основного вироби. Система MOLLEminus вельми цікава, але варіант реалізації ідеї при масовому виробництві тактичного спорядження поки залишається вельми туманною.

 

Все геніальне просто - так в трьох словах можна охарактеризувати модульну систему PALS, яка активно застосовується при створенні армійського спорядження і одягу в усьому світі.

Sergii_Velmet опубликовано Sergii_Velmet


Інтернет-магазин Velmet.ua

Військторг інтернет магазин Velmet.ua - зручний віртуальний сервіс для здійснення вигідних покупок. Потребуєте надійної броні, комфортною в носінні амуніції, практичних і довговічних мішенях і гонгах? На сторінках нашого інтернет магазину ви знайдете все необхідне спорядження. Якість наших товарів уже давно не викликає сумнівів ні у експертів, ні у діючих військовослужбовців!

 

Чому ми?

Історія торгової марки Velmet Armor System почалася тоді, коли Україна зіткнулася з несподіваними нападками сусідньої держави. В той момент армія готова була дати гідну відсіч противнику, але, на жаль, все трималося на голому ентузіазмі. Екіпірування та обмундирування солдат не відповідали складності умов, в яких велися бойові дії. Керівництвом Velmet було прийнято рішення - організувати волонтерський рух в Хмельницькому. Броня, амуніція, захисний одяг, взуття - все передавалося нашим героям безоплатно.
 
Тоді наша броня і тактичне спорядження допомогли вийти зі складної ситуації і зберегти життя не одному кадровому військовому, солдатам добровольчих батальйонів. Сьогодні ми поставляємо на український ринок зразки продукції, які ні в чому не поступаються виробам від всесвітньо відомих брендів. Наші фахівці постійно працюють над удосконаленням виробленого обладнання, військової форми, бронежилетів. Ми пропонуємо високоякісний продукт за конкурентними цінами!
 

Що ми готові запропонувати

Сьогодні на виробничих потужностях Velmet нам вдалося налагодити виробництво:
 
Засобів захисту - чохлів для бронежилетів різних модифікацій, бронепластин і бронеплит зі спеціальним антирикошетним покриттям.
Тактичного одягу, спорядження, сумок і рюкзаків. 
Мішеневого обладнання - мішеней і гонгів для оснащення стрільбищ, професійних тирів.
 
Ми постійно працюємо над створенням якісних і доступних новинок для поповнення асортименту нашого інтернет-магазину. Наші майстри відповідально і з розумінням важливості своєї роботи підходять до виконання всіх замовлень.
 
Пропонуємо придбати готову продукцію, в повній мірі відповідає вітчизняним і міжнародним стандартам. Ви можете замовити необхідну армійську амуніцію, найкращим чином відповідає конкретно вашим запитам.
 

Купуйте на Velmet.ua зручно і доступно!

Бажаєте придбати військові товари за низькими цінами в Хмельницькому і з можливістю відправки в регіони? Команда компанії Velmet:
 
постійно просуває на український ринок інноваційні товари;
пропонує широкий асортимент армійського спорядження і броні за доступними цінами;
відповідально ставиться до дотримання умов співпраці з оптовими і роздрібними замовниками;
має індивідуальний підхід до вирішення завдань кожного клієнта!
 
Магазин військторг завжди відкритий для бажаючих придбати гідної якості військову екіпіровку і броню. З питань роздрібних і оптових закупівель звертайтеся до наших менеджерів, які завжди готові відповісти на запитання користувачів!

Velmet Ukraine - якісне тактичне спорядження і екіпіровка військових, полігонне та мішеневе обладнання від виробника.

 

Слідкуйте за нами в соціальних мережах